Windows from Poland
Fenster aus Polen
Finestre dalla Polonia

Blog

STAR to nasz najcieplejszy system aluminiowych okien i drzwi

STAR to nasz najcieplejszy system aluminiowych okien i drzwi

W czasach szalejącej inflacji i rosnących cen opału i energii elektrycznej warto pomyśleć o oszczędzaniu ciepła. Możliwości jest wiele, a jednym z ważniejszych rozwiązań jest posiadanie szczelnych i ciepłych okien. Które więc wybrać? Dziś polecamy nasz najcieplejszy aluminiowy system okienno-drzwiowy STAR.

Spis treści

Oszczędzaj ciepło – to się opłaca

Przyszło nam żyć w trudnych czasach. Najpierw pandemia koronawirusa, następnie wojna na Ukrainie i sytuacja gospodarcza w Polsce znacząco się pogorszyła. Nieustannie rosną ceny produktów i usług, co w dużej mierze spowodowane jest galopującymi cenami paliw i energii elektrycznej. W konsekwencji drastycznie wzrosły koszty ogrzewania budynków, dlatego wiele gospodarstw domowych bardzo obawia się zbliżającego sezonu grzewczego.

W związku z powyższym, warto zacząć oszczędzać ciepło, a co za tym idzie, obniżyć rachunki za ogrzewanie. Jednym z rozwiązań jest wymiana starych okien i drzwi na nowe. Na taką inwestycję można otrzymać dofinansowanie z programu Czyste powietrze.

Wróć do góry

Obalamy stereotyp – okna aluminiowe nie muszą być zimne

Istnieje stereotyp, że skoro okna aluminiowe wykonane są z aluminium, to muszą być zimne. Nic bardziej mylnego. Takie konstrukcje co najwyżej mogą być zimne, a wszystko zależy tego, gdzie i w jakim celu zostaną zastosowane. Dla przykładu „zimne” okna aluminiowe stosuje się w obiektach i pomieszczeniach nieogrzewanych typu ogrody zimowe, piwnice, garaże czy magazyny. Do takich obiektów stosuje się zazwyczaj konstrukcje projektowane z jednokomorowych profili aluminiowych nie posiadających przekładek termicznych.

Jednak nie ma najmniejszego problemu, by w domach i innych obiektach, w których przebywają ludzie, zastosować ciepłe okna aluminiowe spełniające obowiązujące wymagania budowlane dotyczące izolacyjności termicznej. Świetnym przykładem aluminiowego systemu okien i drzwi o podwyższonej izolacyjności termicznej jest STAR.

Wróć do góry

STAR daje dużo możliwości

System okienno-drzwiowy STAR jest najcieplejszym systemem aluminiowym w ofercie AMEX-BĄCZEK. Charakteryzuje się trójkomorowymi profilami o głębokości: 90 mm w przypadku ramy i 99 mm w przypadku skrzydła okiennego. Środkowa komora wypełniona jest przekładką termiczną o głębokości 45 mm, która stanowi niezawodną barierę ciepłochronną. W oknach STAR można zastosować pakiet szybowy o grubości nawet 81 mm, zaś w drzwiach STAR maksymalna grubość szklenia wynosi 72 mm.

STAR daje wiele możliwości zastosowań. Można z niego konstruować okna stałe (fix), ścianki oraz okna rozwierno-uchylne. W przypadku drzwi, do wyboru są drzwi jedno- i dwuskrzydłowe, które mogą otwierać się zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz.

W systemie STAR dostępne są także nasze drzwi panelowe PREMIUM DOORS. Mówimy tu o wariancie drzwi wejściowych PREMIUM PLUS. W ofercie są również drzwi panelowe PREMIUM, które wykonujemy na systemie aluminiowym GENESIS 75.

Bardzo dobra izolacyjność termiczna i szeroki zakres zastosowań, to nie jedyne zalety systemu STAR. Dzięki innowacyjnemu systemowi odprowadzania wody z konstrukcji, nie ma widocznych elementów zaślepiających otwory odwodnieniowe.

okno STAR
drzwi STAR
drzwi panelowe STAR

Wiele wzorów lakierów do wyboru

STAR, podobnie jak pozostałe oferowane przez nas aluminiowe systemy okien i drzwi, dostępny jest w bardzo bogatej kolorystyce. Konstrukcje tego systemu mogą być lakierowane na dowolny kolor palety RAL lub na jeden z dziesiątek dedykowanych wzorów. Do wyboru są lakiery drewnopodobne Wood Colour Effect, ponadczasowe odcienie Timeless Colours, nowoczesne lakiery Tiger czy eleganckie barwy Life Colours. Przejdź do działu Kolory okien i zapoznaj się ze wszystkimi dostępnymi w naszych okna i drzwiach paletami kolorów.

Wróć do góry

Podsumowanie

Główne zalety systemu aluminiowego STAR:

  • bardzo dobra izolacyjności termiczna
  • trójkomorowy system aluminiowy
  • wkładka termiczna w środkowej komorze profila
  • możliwości wykonania: okna stałe (fix), ścianki, okna rozwierno-uchylne; drzwi jedno- i dwuskrzydłowe otwierane na zewnątrz i do wewnątrz; drzwi panelowe w wersji PREMIUM PLUS
  • bogata kolorystyka: pełna paleta RAL i kilkadziesiąt wzorów lakierów

Wróć do góry

Potrzebujesz dodatkowych informacji?
Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Skontaktuj się!

Znajdź salon!

Zostań Dealerem!

Zadzwoń do nas!

Poznaj nas lepiej!

Sprawdź ofertę!