Windows from Poland
Fenster aus Polen
Finestre dalla Polonia

Blog

Okna narożne bez słupków, czyli szyba stepowana w praktyce

Okna narożne bez słupków, czyli szyba stepowana w praktyce

W nowoczesnym budownictwie duże przeszklenia są standardem dającym więcej światła, komfortu i możliwości. Co zrobić, by pomieszczenia były jeszcze jaśniejsze, a elewacja budynku wyglądała elegancko i modernistycznie? Osiągnięcie takich efektów możliwe jest dzięki zastosowaniu okien narożnych z szybami stepowanymi.

Inwestorzy są coraz bardziej wymagający. Chcą mieć zarówno eleganckie i nowoczesne elewacje, jak i atrakcyjne wnętrza z dużą ilością światła dziennego. Dziś nie wystarczają im już tylko przesuwne systemy tarasowe, mające nawet 7 metrów długości i ponad 2 metry wysokości. Co zrobić, aby sprostać najbardziej wymagającym klientom? Praktyczną propozycję opisujemy poniżej na przykładzie inwestycji, którą zrealizowaliśmy wspólnie z naszym Partnerem Handlowym – firmą  SALVA z Zielonej Góry.

Szyby stepowane

W tym przypadku wyprodukowaliśmy dla klienta aluminiowe okna narożne bazujące na systemie Aliplast Genesis 75. Sama konstrukcja nie jest wyjątkowa dlatego, że została wkomponowana w naroże budynku. Jej największą zaletą jest brak słupka narożnego, a taki efekt można osiągnąć właśnie dzięki szybom łączonym na step za pomocą specjalnego, czarnego silikonu.

Czerń, czyli powaga i elegancja

Skoro czarny jest narożnik, to dlaczego wszystkie okna i drzwi nie miałyby być czarne? W końcu czerń i odcienie szarości modne są nie od dziś. Możemy tylko przypuszczać, że opisywany inwestor gustuje właśnie w takich kolorach. Zamówił bowiem czarne konstrukcje do całego budynku. A trochę tego było. Warto wspomnieć chociażby o 7-metrowym systemie tarasowym Aliplast Ultraglide oszklonym od zewnątrz ze skrzydłem jezdnym znajdującym się na torze wewnętrznym.

Chcesz przeszklić naroże domu? A może masz dodatkowe pytania? Zadzwoń lub napisz do Działu Handlowego Aluminium Amex-Bączek: telefon 89 648 69 03, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?
Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Skontaktuj się!

Znajdź salon!

Zostań Dealerem!

Zadzwoń do nas!

Poznaj nas lepiej!

Sprawdź ofertę!