Windows from Poland
Fenster aus Polen
Finestre dalla Polonia

Społecznie odpowiedzialni

Pegaz od Adrianny
i kwiatek od Wikusi

Rysunek wykonany przez małe pacjentki Oddziału Pediatrycznego Powiatowego Szpitala im. Władysława Biegańskiego w Iławie.

Prezent otrzymaliśmy wraz z podziękowaniami od dyrektor szpitala Iwony Orkiszewskiej za wsparcie przygotowania paczek dla dzieci, które spędzały na oddziale Święta Bożego Narodzenia 2019.

Sprzedajemy globalnie
Działamy lokalnie

REAGUJEMY

Koronawirus zaatakował nagle, a na pierwszej linii ognia znaleźli się pracownicy Służby Zdrowia, którzy z narażeniem zdrowia i życia pomagają potrzebującym. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się wesprzeć finansowo Szpitale w Iławie oraz w sąsiedniej Ostródzie. Zaś zlecenie Wojewódzkiego Szpitala w Toruniu na wykonanie aluminiowej stolarki oddzielającej tworzony oddział zakaźny zrealizowaliśmy priorytetowo - poza kolejką.

POMAGAMY

Od początku istnienia firmy staramy się wspierać osoby i instytucje potrzebujące. Pomoc kierujemy przede wszystkim do lokalnej społeczności. Nasze okna i drzwi wielokrotnie przekazywaliśmy placówkom oświatowym i rodzinom dotkniętym przez różne losowe nieszczęścia. Angażujemy się także w akcje charytatywne przekazując środki finansowe lub bony do wykorzystania w naszym Salonie Firmowym w Iławie. Wspieramy także kościoły oraz organizujemy wśród naszych Pracowników zbiórki darów dla biednych rodzin.

INTEGRUJEMY

Wielokrotnie wspieraliśmy lokalne ośrodki kultury, sołectwa i placówki oświatowe organizujące różnego rodzaju imprezy integracyjne. Wiejskie festyny, Dni Dziecka czy wakacyjne zajęcia dla dzieci wspomagaliśmy zarówno finansowo, jak i rzeczowo. W 2016 roku sfinansowaliśmy też wszystkim pierwszoklasistom z Gminy Susz pudełka na drugie śniadanie.

SPONSORUJEMY

Od zawsze wspieramy lokalne stowarzyszenia oraz imprezy sportowe i kulturalne. Dziś jesteśmy sponsorem głównym III-ligowego klubu piłkarskiego GKS Wikielec, a w przeszłości wspieraliśmy także Jezioraka Iława, Unię Susz oraz Czarnych Rudzienice czy Pogoń Prabuty. FootVolley World Tour Stare Jabłonki 2016, Dni Iławy 2017, regaty żeglarskie służb mundurowych czy wyjazdy drużyny policjantów z Warmii i Mazur na zagraniczne turnieje, to tylko nieliczne przedsięwzięcia, do których dołożyliśmy swoją cegiełkę. Byliśmy też sponsorem plebiscytów na najpopularniejszego sportowca według Czytelników Dziennika Elbląskiego oraz Gazety Iławskiej, a także nocnego biegu na 5 km organizowanego w Iławie.

Sponsor główny GKS-u Wikielec

24 lipca 2018 roku właściciel AMEX-BĄCZEK Krzysztof Bączek został prezesem klubu sportowego GKS Wikielec i od tego momentu nasza firma stała się głównym sponsorem stowarzyszenia. Prezes Bączek objął stery w klubie na kilka tygodni przed startem rozgrywek IV ligi warmińsko-mazurskiej, w której grała wówczas drużyna seniorów GKS-u Wikielec. Tamten sezon zespół zakończył na wysokim, czwartym miejscu w tabeli, jednak włodarze klubu mieli zdecydowanie większe ambicje – awans do III ligi. Cel osiągnęli bardzo szybko, bo już w kolejnym sezonie 2019/20. Wprawdzie, z powodu wybuchu pandemii koronawirusa, udało się rozegrać tylko rundę jesienną IV ligi, jednak GKS zwyciężył wszystkie 17 meczów i jako niekwestionowany lider tabeli otrzymał promocję do wyższej ligi. Przez kolejne dwa lata (sezony 2020/21 i 2021/22) Gieksa grała w III lidze grupie 1 rywalizując z zespołami z województw: mazowieckiego, łódzkiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Niestety w drugim sezonie zespół nie zdołał się utrzymać i nowy sezon 2022/23 rozpoczyna w IV lidze na Warmii i Mazurach. Włodarze klubu nie złożyli broni i zapowiadają walkę o awans.

Herb GKS Wikielec

Sponsor lokalnych zawodników sztuk walki

Zdecydowaliśmy się wesprzeć dwóch zdolnych zawodników mieszanych sztuk walki (MMA) występujących w brawach klubu Arrachion Iława. W czerwcu 2022 r. Patryk Duński wziął udział w 40. gali FightExclusiveNight (FEN) w Ostródzie. Pochodzący z Iławy zawodnik zwyciężył w drugiej rundzie przez nokaut techniczny z Wojciechem Kawą.

Z kolei już pod koniec sierpnia z logiem AMEX-BĄCZEK na plecach wystąpi na gali FEN 41. Adrian Błoński. Gala zostanie zorganizowana w Mrągowie 27 sierpnia i podobnie jak poprzednia, będzie transmitowana na żywo w Polsacie Sport i Super Polsacie. Adrian zmierzy się z Czechem Lukášem Chotěnovským.

Sponsor kierowców rajdowych Grupy Rajdowej LRacing

Przykłady naszej działalności społecznej i proekologicznej

Potrzebujesz dodatkowych informacji?
Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Skontaktuj się!

Znajdź salon!

Zostań Dealerem!

Zadzwoń do nas!

Poznaj nas lepiej!

Sprawdź ofertę!