Windows from Poland
Fenster aus Polen
Finestre dalla Polonia

Blog

G-LINE 82 – okno PVC o wielu możliwościach

G-LINE 82 – okno PVC o wielu możliwościach

82,5 mm zabudowy, po sześć komór w ramie i skrzydle, trzy uszczelki oraz różne warianty do wyboru: ze środkową uszczelką lub dodatkową komorą w ramie, utrudniającą włamywaczowi podważenie okna. Oprócz tego okno dostępne w trzech wysokościach skrzydła oraz w technologiach ACRYLCOLOR i STV® - tak w skrócie prezentuje się system okienno-drzwiowy G-LINE 82.

Spis treści

Dodatkowa komora, to dodatkowe bezpieczeństwo

Okna G-LINE 82 dostępne są na dwóch rodzajach ram. Rama nr 6002 charakteryzuje się dodatkową, wysoką uszczelką montowaną w ramie i przylegającą do profilu skrzydła. Z kolei w ramie nr 6004, w miejscu występowania wspomnianej wyżej uszczelki, znajduje się dodatkowa komora. Pełni ona rolę dodatkowego zabezpieczenia utrudniającego włamywaczowi podważenie okna. W tym typie ramy również stosuje się środkową uszczelkę, ale zdecydowanie mniejszą i nie jest ona wpuszczana w profil, tylko klejona do opisywanej komory.
okno ze środkową uszczelką
(6002 - 6003)
okno z komorą zamiast uszczelki
(6004 - 6003)

Trzy wysokości skrzydła do wyboru

Kolejną zaletą systemu G-LINE 82 jest możliwość wyboru różnej wysokości skrzydeł okiennych. My standardowo stosujemy skrzydła nr 6079 o wysokości wynoszącej 74 mm. Tymczasem do wyboru są jeszcze skrzydła nr 6003 (wysokość 82 mm) oraz nr 6055 (wysokość 67 mm). Większy wybór, to większe możliwości zastosowania. Im niższa wysokość skrzydła, tym większa powierzchnia szklenia i tym samym więcej dyskretnego światła wpadającego do pomieszczenia.

GLINE-82 trzy wysokości skrzydła do wyboru
G-LINE 82 | trzy wysokości skrzydła do wyboru - w połączeniu z ramą nr 6004

Technologia STV®, czyli szklenie statyczne na sucho

Standardowo w oknach G-LINE 82 stosujemy pakiety 3-szybowe o szerokości 48 mm. Konstrukcja szklona jest wtedy w tradycyjny sposób z uszczelką po obu stronach szyby. Jednak system okienno-drzwiowy G-LINE 82 oferuje również inny dodatkowy sposób szklenia, pozwalający zastosować pakiet szybowy o szerokości nawet 50 mm. Mowa technologii STV®, szkleniu statycznym na sucho. W tym przypadku od strony zewnętrznej okna szyba przyklejana jest do specjalnej taśmy zastępującej tradycyjną uszczelkę. Taśma jest węższa od uszczelki, a więc także bardziej estetyczna. Ponadto cała konstrukcja staje się bardziej stabilna i wytrzymała.

technologia STV
technologia STV®, czyli szklenie statyczne na sucho

Monostulp czy ruchomy słupek?

Daje możliwość zamontowania klamki symetrycznie oraz dyskretnie doświetla wnętrze, gdyż jest węższy niż tradycyjny ruchomy słupek. Mowa o monostulpie, czyli specjalnej konstrukcji okien dwuskrzydłowych, w których skrzydło bez przylgi zastępuje słupek ruchomy. Rozwiązanie to jest szczególnie popularne we Włoszech, gdzie nazywane jest nodo ridotto. Monostulp oferujemy nie tylko w G-LINE 82, ale również w systemie okienno-drzwiowym G-LINE 74. Różnicę pomiędzy monostulpem a ruchomym słupkiem obejrzysz na wizualizacjach poniżej.

monostulp
ruchomy słupek

ACRYLCOLOR, czyli trwałość i elegancja

Okna G-LINE 82 dostępne są w bogatej kolorystyce. Do wyboru jest kilkadziesiąt wzorów oklein imitujących drewno, metale czy kamienie. Jednak ten system wyróżnia się na rynku okien i drzwi dzięki palecie barw ACRYLCOLOR, którą można zastosować od strony zewnętrznej okna. ACRYLCOLOR pozwala barwić okna szkłem akrylowym gwarantującym trwałość i elegancję. Już na etapie produkcji profili okiennych, płynne PVC i płynne szkło akrylowe łączone są ze sobą w trwały i nierozerwalny sposób. Oba materiały mają taką samą rozszerzalność temperaturową, dzięki czemu nie ma ryzyka rozwarstwienia się tych tworzyw.

Wróć do góry

Podsumowanie

Główne zalety systemu okien i drzwi G-LINE 82:

  • dostępny w wersji z dodatkową komorą ramy, zabezpieczającą okno przed podważeniem
  • do wyboru trzy wysokości skrzydła: 67, 74 i 82 mm
  • dostępny w technologii STV® - szklenie statyczne na sucho
  • oferuje okna dwuskrzydłowe w wariantach: monostulp i ruchomy słupek
  • od zewnątrz może być pokryty trwałym szkłem akrylowym w kolorach z palety ACRYLCOLOR

Wróć do góry

Potrzebujesz dodatkowych informacji?
Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Skontaktuj się!

Znajdź salon!

Zostań Dealerem!

Zadzwoń do nas!

Poznaj nas lepiej!

Sprawdź ofertę!