Windows from Poland
Fenster aus Polen
Finestre dalla Polonia

Aktualności

Systematycznie ograniczamy emisję dwutlenku węgla do atmosfery

Systematycznie ograniczamy emisję dwutlenku węgla do atmosfery

W minionym roku przekazaliśmy do recyklingu 114 ton odpadów PVC. W ten sposób przyczyniliśmy się od ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery aż o 228 ton.

Poprodukcyjne odpady PVC od wielu lat odsprzedajemy firmie Metal-Plast, która od 30 lat koncentruje swoją działalność na recyklingu profili okiennych i drzwiowych. Pozyskiwane odpady są następnie mielone i przetwarzane na wysokogatunkowy regranulat PVC. Powstały surowiec jest następnie dalej odsprzedawany lub wykorzystywany przez Metal-Plast do produkcji profili transportowo-montażowych wykorzystywanych w naszej branży. Tego typu profile AMEX-BĄCZEK kupuje od Metal-Plast i wykorzystuje w prowadzonej działalności. W ten sposób nasze poprodukcyjne odpady w pewnym sensie znów do nas wracają i dostają „drugie życie”.

W ciągu ostatnich czterech lat Metal-Plast odebrał od nas 600 ton odpadów PVC. Według międzynarodowej organizacji Recovinyl, taka ilość odpadów pozwoliła ograniczyć o 1200 ton emisję CO2 do atmosfery.

Na zdjęciu Karol Bączek, dyrektor ds. technicznych AMEX-BĄCZEK, prezentujący pamiątkowy certyfikat potwierdzający ilości przekazanych w minionym roku odpadów PVC.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?
Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Skontaktuj się!

Znajdź salon!

Zostań Dealerem!

Zadzwoń do nas!

Poznaj nas lepiej!

Sprawdź ofertę!