Unia Europejska
Windows from Poland
Fenster aus Polen
Finestre dalla Polonia
Wsparliśmy wyjazd policjantów z Warmii i Mazur na turniej „COPA DEL MAR” w Portugalii

Wsparliśmy wyjazd policjantów z Warmii i Mazur na turniej „COPA DEL MAR” w Portugalii


W grupie nie mieli sobie równych i z bilansem pięciu zwycięstw oraz bramkami 24:1 byli typowani na zwycięzców turnieju. W ćwierćfinale prowadzili z reprezentantami Rumunii już 2:0, ale niestety pech chciał, że dwóch zawodników doznało kontuzji i rozpoczęły się schody... Ostatecznie policjanci z Warmii i Mazur przegrali ten mecz po rzutach karnych, ale po raz kolejny świetnie zaprezentowali się na międzynarodowym turnieju.
 
Nasza firma po raz kolejny wsparła finansowo policjantów z Warmii i Mazur w wyjeździe na międzynarodowy turniej. W ubiegłym roku swoją cegiełkę dorzuciliśmy do wyjazdu funkcjonariuszy na 7. Mistrzostwa Świata Policjantów, które odbyły się na hiszpańskiej Majorce.
 
Turniej „COPA DEL MAR” w Portugalii – wyniki reprezentantów Warmii i Mazur
 
MECZE GRUPOWE
4:0 – Szwajcaria
2:0 – Ukraina
2:1 – Włochy
6:0 – USA
10:0 – Somalia
 
ĆWIERĆFINAŁ
2:2 (porażka w rzutach karnych) – Rumunia
 
- Po 3 minutach prowadziliśmy 2:0. Mecz układał nam się znakomicie. Jednak kontuzje dwóch naszych zawodników oraz wycofanie już po 4 minutach bramkarza w drużynie przeciwników popsuły nam szyki - opisują mecz z Rumunią policjanci.- Nie potrafiliśmy wykorzystać stwarzanych sytuacji. Zamiast „dobić” rywala następną bramką pozwoliliśmy strzelić sobie jedną. Drugą straciliśmy na 2 minuty przed końcem spotkania. Był remis który doprowadził do rzutów karnych. Jak powszechnie wiadomo, jest to już loteria. Los na niej nam nie sprzyjał i zostaliśmy wyeliminowani z turnieju. Wiemy teraz jak czuła się nasza narodowa reprezentacja po przegranym w rzutach karnych ćwierćfinale w Euro 2016 z Portugalią. Tam też szybko po golu Lewandowskiego objęliśmy prowadzenie a bramka Sancheza doprowadziła w sumie do rzutów karnych. Wszyscy nas pytali, jak to się stało że główny faworyt do wygrania turnieju odpadł. Ale taka jest piłka, nieprzewidywalna. Jak widać nie zawsze lepszy wygrywa, czasami liczy się dyspozycja dnia i trochę szczęścia. Zostaliśmy sklasyfikowani na 6. miejscu. W ubiegłym roku w Hiszpanii na podobnym turnieju zajęliśmy 9. miejsce by potem świętować wygraną w Chorwacji. Może to więc dobra wróżba na nasz następny turniej.
 
Fot. Archiwum Policji
 
Przeczytaj i zobacz więcej zdjęć na stronach Polskiej Policji: Policja.pl | KWP w Olsztynie | IPA Polska
  • X. Międzynarodowy Turniej Policjantów
  • X. Międzynarodowy Turniej Policjantów
  • X. Międzynarodowy Turniej Policjantów
  • X. Międzynarodowy Turniej Policjantów
  • X. Międzynarodowy Turniej Policjantów