Unia Europejska
Windows from Poland
Fenster aus Polen
Finestre dalla Polonia
GKS Wikielec na ustach piłkarskiej Polski!

GKS Wikielec na ustach piłkarskiej Polski!


GKS Wikielec, którego jesteśmy głównym sponsorem, jest dziś na ustach piłkarskiej Polski! Głównie dlatego, że IV-ligowa drużyna w tym sezonie wygrała wszystkie mecze od początku rozgrywek - 10 zwycięstw z rzędu!
 
Obszerny artykuł, w którym działacze z Wikielca, w tym prezes Krzysztof Bączek (na zdjęciu w środku). szczerze i bez kompleksów opowiadają o klubie, opublikowany został na łamach portalu Weszło!
 
Fragment artykułu (link poniżej):
 
Jeżeli chodzi o kwestie finansowe - klub opiera się przede wszystkim na pieniądzach, jakie wykładają działacze. Istotny jest tutaj wkład prezesa Krzysztofa Bączka, który w GKS-ie Wikielec działa tak naprawdę dopiero od roku. Wcześniej znany w regionie przedsiębiorca zasłynął między innymi jako sponsor Unii Susz. Jego firma, Amex-Bączek – działająca w branży stolarki otworowej - figurowała nawet w nazwie klubu. Doszło jednak do niespodziewanego rozstania, a niedługo potem Bączek wraz ze swoim finansowym potencjałem pojawił się w Wikielcu.
 
– Cieszę się, że tu trafiłem. Bo czuję, że mam tu naprawdę dużo do zrobienia – dziarsko zapowiada prezes.– Z lokalnym futbolem jestem już związany od trzydziestu lat. Ostatnie lata rzeczywiście spędziłem w Unii Susz, z którą udało nam się zrobić kilka spektakularnych awansów, a potem parę razy z rzędu byliśmy na podium w IV lidze. (...) A tutaj jestem prezesem od roku. Przyznam, że wcześniej sobie z tego klubu trochę dowcipkowałem. Bo GKS Wikielec zawsze budził skrajne emocje – u jednych podziw, u drugich rozbawienie. Sam byłem w tej drugiej grupie, jednak nadszedł taki moment, gdy zrozumiałem, że ten klub stworzyli od podstaw ludzie naprawdę oddani. Mając siedemnaście lat grałem na tym boisku. Biegałem po kostki w piachu. To był skansen – drewniane bramki, koślawa płyta. Dzisiaj to wygląda zupełnie inaczej. Piękna murawa, są nawet jupitery. Wszystko stworzone od zera przez lokalną społeczność.