Windows from Poland
Fenster aus Polen
Finestre dalla Polonia

Blog

G-SLIDE 74, czyli ciepłe okna i drzwi przesuwne w optymalnej cenie

G-SLIDE 74, czyli ciepłe okna i drzwi przesuwne w optymalnej cenie

Można z niego zaprojektować zarówno drzwi na taras, jak również podłużne przesuwne okna stosowane często w kuchniach. Z kolei dzięki uszczelnieniu po obwodzie gwarantuje wysokie parametry termiczne. Mowa o G-SLIDE 74, czyli nowoczesnym systemie przesuwnych okien i drzwi.

 

Spis treści

Drzwi tarasowe G-SLIDE 74

Systemy przesuwne – co to?

Okna i drzwi przesuwne zaliczają się do systemów przesuwnych typu SLIDE. Najczęściej projektuje się z nich przesuwne drzwi tarasowe charakteryzujące się optymalną ceną. Pod względem kosztów, można sklasyfikować je pomiędzy drzwiami tarasowymi typu PSK (uchylno-przesuwnymi), a drzwiami tarasowymi HST (podnoszono-przesuwnymi). Z systemów przesuwnych zaprojektować można także okna przesuwne, z przeznaczeniem do kuchni, jadalni czy obiektów użyteczności publicznej jak szkoły i przedszkola.

Wróć do góry

Zalety drzwi tarasowych G-SLIDE 74

Wybór przesuwnych drzwi tarasowych G-SLIDE 74 niesie za sobą wiele zalet. Konstrukcje te uszczelniane są po całym obwodzie, dzięki czemu gwarantują wysokie parametry termiczne. Systemy typu SLIDE są także najprostsze w obsłudze spośród wszystkich dostępnych na rynku systemów tarasowych. Intuicyjna i prosta obsługa drzwi G-SLIDE 74 możliwa jest dzięki zastosowaniu okuć i klamek marki ROTO. Klamka w dół – drzwi zamknięte; klamka w górę – drzwi otwarte z możliwością przesuwania.

Wysoka jakość wykonania G-SLIDE 74 w połączeniu z konkurencyjną ceną stawiają te przesuwne drzwi tarasowe w roli najgroźniejszej konkurencji dla systemów tarasowych podnoszono-przesuwnych HST.

Kolejnymi zaletami drzwi tarasowych G-SLIDE 74 są duże przeszklenia dające więcej światła oraz oszczędność miejsca, dająca więcej komfortu i możliwości aranżacji pomieszczenia.

Wróć do góry
Okna przesuwne G-SLIDE 74

G-SLIDE 74 to także okna przesuwne

System G-SLIDE 74 to także okna przesuwne. W przypadku wyboru tego typu konstrukcji należy pamiętać o dwóch parametrach: stosunek wysokości skrzydła do jego szerokości może wynieść maksymalnie 2:1, z kolei ciężar skrzydła nie może przekroczyć 200 kg. Okna przesuwne coraz częściej stosowane są w kuchniach, w jadalniach oraz w szkołach i przedszkolach. Pozwalają zaoszczędzić miejsce nie tylko wokół stolarki, ale także na parapecie.Kolejnymi zaletami drzwi tarasowych G-SLIDE 74 są duże przeszklenia dające więcej światła oraz oszczędność miejsca, dająca więcej komfortu i możliwości aranżacji pomieszczenia.

Wróć do góry

Systemy SoftClose, SoftOpen i SoftStop

W systemie przesuwnym G-SLIDE 74 stosujemy nowoczesne i niezawodne okucia marki ROTO Frank. Wśród wielu ich zalet, najciekawszymi z punktu widzenia użytkownika są systemy SoftClose, SoftOpen oraz SoftStop. Dwa pierwsze z wymienionych stosuje się do skrzydeł o masie do 200 kg, z kolei funkcję SoftStop – do skrzydeł cięższych niż 200 kg. Systemy te zapewniają domykanie lub otwieranie skrzydła poprzez jego hamowanie.

Wróć do góry

Bogata kolorystyka G-SLIDE 74

Okna i drzwi przesuwne G-SLIDE 74 produkujemy z profili PVC marki Gealan. Profile mogą być obustronnie białe, barwione w masie lub jednostronnie oraz obustronnie oklejane foliami z dostępnego wzornika kolorów G-SLIDE 74. Do wyboru jest niemal 60 wzorów oklein zarówno drewnopodobnych, jak również imitujących różne kamienie i metale. Obecnie na topie są kolory ciemnoszare i czarne kolory matowe i strukturalne oraz wzory drewnopodobne: złoty dąb, orzech, dąb rustykalny czy winchester. Duże zainteresowanie wśród klientów mają też wzory z palety RealWood: dąb imbirowy, dąb miodowy, dąb skandynawski czy woodec turner oak malt.

Wróć do góry

Podsumowanie

Poznaj w telegraficznym skrócie wszystkie zalety przesuwnych drzwi tarasowych G-SLIDE 74:

  • wysokie parametry termiczne, dzięki uszczelnieniu po obwodzie
  • prosta i intuicyjna obsługa
  • wysoka jakość wykonania
  • konkurencyjna cena
  • duże przeszklenia
  • możliwość projektowania okien przesuwnych
  • bogata kolorystyka
  • wysokiej jakości okucia z systemami SoftClose, SoftOpen i SoftStop


Wróć do góry

Potrzebujesz dodatkowych informacji?
Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Skontaktuj się!

Znajdź salon!

Zostań Dealerem!

Zadzwoń do nas!

Poznaj nas lepiej!

Sprawdź ofertę!