Windows from Poland
Fenster aus Polen
Finestre dalla Polonia

Blog

Aluminiowe okna GENESIS 75 coraz chętniej wzbierane do prywatnych domów

Aluminiowe okna GENESIS 75 coraz chętniej wybierane do prywatnych domów

Według naszych statystyk, klienci indywidualni najczęściej wybierają do swoich nowych lub remontowanych domów okna i drzwi plastikowe. Jednak ten trend powoli zaczyna się zmieniać, odkąd w naszej ofercie pojawił się GENESIS 75. Jest to system aluminiowych okien i drzwi, którego popularność systematycznie rośnie.

Spis treści

Okna aluminiowe – czyli jakie?

Jak sama nazwa wskazuje, okna aluminiowe konstruowane są z profili aluminiowych. Czym więc jest profil aluminiowy? Jest to aluminiowy kształtownik o określonym przekroju, uzyskiwany w wyniku ekstruzji (wytłaczania) podgrzanego surowca (w tym przypadku stopu aluminiowego) przez hartowaną stalową matrycę z centralnym otworem. Profile aluminiowe mają różne kształty oraz grubości i łączone są ze sobą poprzez zagniatanie. W ten sposób powstają ramy i skrzydła okien i drzwi aluminiowych, które następnie są okuwane.

Wróć do góry

GENESIS 75 – niczego mu nie brakuje

GENESIS 75 jest jednym z najnowszych aluminiowych systemów okienno-drzwiowych w ofercie AMEX-BĄCZEK. Charakteryzuje się trójkomorowym profilem oraz głębokością zabudowy wynoszącą 75 mm. Dzięki zastosowaniu w profilu nowoczesnych materiałów izolacyjnych oraz dodatkowej uszczelki termicznej, GENESIS 75 spełnia obowiązujące od stycznia 2021 r. wymogi budowlane dotyczące przenikalności cieplnej.

System GENESIS 75 przeznaczony jest do projektowania okien, drzwi i witryn aluminiowych o podwyższonej izolacyjności termicznej. Z tego systemu projektujemy także drzwi wejściowe panelowe AMEX-BĄCZEK PREMIUM DOORS.

Pamiętajmy również, że stop aluminium jest zarówno lekki, jak i wytrzymały. A to oznacza, że profile powstające z tego surowca pozwalają projektować duże, nowoczesne przeszklenia, które obecnie są niezwykle popularne.

okno GENESIS 75
okno GENESIS 75
drzwi GENESIS 75
drzwi GENESIS 75
drzwi panelowe GENESIS 75
drzwi panelowe GENESIS 75

Bogata kolorystyka okien i drzwi aluminiowych

Kolejną, bardzo istotną zaletą okien i drzwi aluminiowych GENESIS 75 jest ich bogata kolorystyka. Konstrukcje te mogą być lakierowane na dowolny kolor palety RAL lub na jeden z dziesiątek dedykowanych wzorów. Do wyboru są lakiery drewnopodobne Wood Colour Effect, ponadczasowe odcienie Timeless Colours, nowoczesne lakiery Tiger czy eleganckie barwy Life Colours. Przejdź do działu Kolory okien i zapoznaj się ze wszystkimi dostępnymi w naszych okna i drzwiach paletami kolorów.

Wróć do góry

Konstrukcje aluminiowe nie tylko dla biznesu

Ostatnią, równie istotną zaletą systemów aluminiowych jest fakt, że wykonane są z bardzo lekkiego i trwałego metalu. Dzięki temu pozwalają projektować konstrukcje o naprawdę dużych przeszkleniach. A dziś jasne pomieszczenia odgrywają kluczową rolę podczas planowania inwestycji budowlanych. Dużo światła potrzebują nie tylko siedziby firm, instytucji czy obiekty użyteczności publicznej, ale także właściciele prywatnych domów. Dlatego właśnie okna aluminiowe coraz częściej wybierane są przez klientów indywidualnych.

Wróć do góry

Podsumowanie

Poznaj główne zalety systemu aluminiowego GENESIS 75:

  • bazuje na lekkich i trwałych profilach aluminiowych
  • pozwala konstruować okna o dużych przeszkleniach
  • spełnia obowiązujące od stycznia 2021 r. wymogi budowlane odnośnie izolacyjności cieplnej
  • z niego wykonywane są drzwi wejściowe panelowe PREMIUM DOORS
  • dostępny w pełnej palecie kolorów RAL oraz w dziesiątkach dedykowanych wzorów lakierów
Wróc do góry

Potrzebujesz dodatkowych informacji?
Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Skontaktuj się!

Znajdź salon!

Zostań Dealerem!

Zadzwoń do nas!

Poznaj nas lepiej!

Sprawdź ofertę!